Zakázková výroba


Detaily,
ty dělají naše modely jedinečné.

Zakázková výroba modelů


Firma HPH models primárně vznikla pro výrobu kompletních modelů podle přání zákazníka. Postupně se vyvinulo několik skupin těchto modelů podle okruhu zákazníků a účelu, pro který je model stavěn. Současně se ustálila používaná měřítka / velikost/, aby modely splnily očekávání a současně nám umožnily ztvárnit co nejvíce detailů a model , tak co nejvíce přiblížit zmenšené skutečnosti.
Zkušenosti jsme také využili pro výrobu vlastních resinových stavebnic ale to už je samostatný příběh
Mnoho příkladů naší práce najdete v galerii, nebo se můžete osobně seznámit s výrobou i reprezentativní kolekcí modelů u nás ve výrobě v Kutné Hoře kde si můžete i vše přímo vybrat a zakoupit. Spojení i mapa je na našich webových stránkách. Stačí se ohlásit předem e-mailem. Pokud si chcete stavbu objednat, můžete využít objednávkový formulář.


Modely pro muzea

Druhou skupinou jsou muzeální modely. Pro dosažení nejvyšší možné modelářské kvality bylo zvoleno měřítko 1/18.

Modely z nabídky pokrývají celou historii vývoje převážně vojenského letectva. Modely se staví z laminátu a pryskyřice do forem , které umožňují opakovanou výrobu téměř 100 typů. Vzdor názvu většina modelů končí v privátních sbírkách po celém světě, nejvíce však v Japonsku kde mají kolekce čítající i mnoho desítek kusů. Modely jsou stavěny se snahou o co nejdokonalejší provedení, technologie umožňuje vybrat si zbarvení , vybavení , výzbroj apod.

Zobrazít více

Modely pro reklamní účely

Dále vyrábíme modely pro reklamu nebo jako dárkové předměty.

Někdy i přímo ve zbarvení současně dodaného nového letadla, nebo až ve velikosti několika metrů pro vystavení na aerosalonech. Některé dokonce vznikly z 3D dat dříve než se nový typ letadla začal stavět.


Zobrazit více

Modely sportovních letounů

Nosnou myšlenkou první skupiny bylo vytvořit věrný model větroně nebo sportovního letadla pro kolegy v aeroklubu.

Dodnes se používá měřítko 1/25 , které umožňuje ztvárnit i malé detaily a současně lze umístit v interiéru. Samozřejmostí je zbarvení podle konkrétního letadla pilota nebo vlastníka. Existují i sběratelé, kteří mají velké kolekce letadel , na kterých létali. Formy máme na více než 200 typů těchto letadel a troufáme si říci, že bychom byli schopni , vytvořit celý zmenšený aeroklub nebo /jak se v minulosti několikrát stalo/ zmapovat celou typovou řadu skutečného výrobce letadel pro muzeální účely.


Zobrazit více

Modely z klasických stavebnic

Postavíme na zakázku model z naší nebo stavebnice jiného výrobce, můžeme jej upravit nebo vylepšit.

Mnoho let zdokonalované technologie a um našich modelářů využíváme i pro modelové ztvárnění i jiných strojů, zařízení nebo architektury.Zobrazit více

Chcete model na zakázku?
Kontaktujte nás a my Vám vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku.


Chci postavit model